Jeżeli miałbym opisać w wielkim skrócie jak Pan Darek podejmował starania o uratowanie budynków, to trzeba zacząć od tego ,że na samym początku starał się o nowego nabywcę ale niestety z biegiem czasu wieża niszczała a nowych właścicieli brak, wiec po konsultacji z żoną wykupił wieżę wraz z budynkiem przepompowni i przeprowadził się z bloku do nowej posiadłości. Renowacja miała lepsze i gorsze momenty ale jak zawsze trwała długo i pochłonęła duże koszty, z wypowiedzi dało się wywnioskować, że efekty jego prac nie poszły na marne i jest zadowolony z uzyskanego efektu.
Budynek stacji pomp został zaadaptowany na mieszkanie a sama wieża na punkt widokowy oraz swoiste muzeum gdzie zbierane są pamiątki z przeszłości Skorogoszczy.
Korzystając z uprzejmości weszliśmy do środka mieszkania oraz na szczyt wieży by zobaczyć panoramę jaką widać z najwyższego piętra wieży.
Dowiedzieliśmy się również, że 11 listopada w Święto Niepodległości na terenie wokół organizowane jest ognisko a także występy artystyczne dla mieszkańców oraz przybyłych gości.
Na pamiątkę pobytu dostaliśmy książeczkę współautorstwa Pana Dariusza "Skorogoszcz na pocztówce" oczywiście z dedykacją od autora za co bardzo dziękujemy.
Jeśli ktoś kto czyta ten wpis ma jakiekolwiek pamiątki, informacja na temat powstaniaarchitektów wieży ciśnień w Skorogoszczy proszę o kontakt mailowy z właścicielem dzieba@op.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz